OKR
שיטת היעדים ששינתה
את העולם הארגוני

Google ,Adobe ,Dropbox ,Spotify וטובות אחרות שהקדימו להטמיעה, כבר קוטפות את פירות ההצלחה של שיטת הצבת ומדידת היעדים הארגוניים המדוברת בעולם.

האסטרטגיה איתה פתחנו את השנה נמצאת כעת בסימן שאלה. ייתכן מאוד שתכניות העבודה המקוריות כבר לא רלוונטיות וגם כמות המשאבים השתנתה.

איך נכון לפעול במסגרת האילוצים החדשה, בעולם משתנה ובתנאי אי-ודאות?

קודם כל נתמקד!

מה היתרונות של OKR?

פוקוס ארגוני שמוכיח את עצמו

השיטה מאפשרת למקד את מאמצי החברה במספר מטרות מצומצם, ולוודא שהפעילות בכלל המחלקות אכן מנותבת אליהן

עליה במחוברות העובדים לארגון

העובדים מקבלים משמעות כאשר הם שותפים ליעדים ולוקחים חלק ישיר בהגשמתם. הם מחוייבים יותר, יוזמים ואקטיביים בדרך להצמחת החברה

generate 10X grow

מיקוד פעילות הארגון והתרבות הארגונית שנוצרת, דוחפים להצבת מטרות שאפתניות שמימושן מאיץ את צמיחת החברה

מדידה ממוקדת שמאפשרת "לדלוור" ביעילות

ממקדים את הפעילות הארגונית ובהתאם ממקדים את המדידה. מודדים רק את מה שמשפיע על האסטרטגיה של החברה ועל המטרות העיקריות

למידה בזמן אמת

לנוכח מציאות של אי-ודאות ושינוי, חשוב יותר מתמיד להישאר בפוקוס.

הצעד הראשון מבין 3 הצעדים המשמעותיים ביותר לארגונים ליציאה מהמשבר, כפי שהמלצנו מתוך ממצאי הסקר "התנהגות ארגונים בזמן משבר" שערכנו באפריל 2020, הוא תהליך OKR.

פגישת ייעוץ או תהליך הטמעת היעדים בארגון –

עם OKR הארגון מתמקד במספר מצומצם של מטרות באופן בו כל המחלקות והעובדים מונעים לעבר המטרות המשותפות וכדי לוודא שכולם בכיוון הנכון היעדים יבדקו אחת לרבעון. סינכרון ושיתופי פעולה תוך ארגוניים במיטבם (-:

שמים הכל על השולחן

  • כל ארגון שרוצה להציב יעדים שנתיים ולעמוד בהם בצורה מיטבית, כשכלל הארגון רתום ומכוון לאותן המטרות – כל אחד בגזרתו.

ההנהלה בוחרת 3-5 Objectives, משמע: מטרות-על שנתיות, אסטרטגיות, אשר מכוונות את כלל הפעילות הארגונית בשנה.

מנהלי הביניים, בוחנים מטרות אלו וגוזרים מתוכן 3-5 Objectives, מטרות-על, למחלקה שלהם. ובמילים אחרות- מגבשים אסטרטגיה מחלקתית כנגזרת של האסטרטגיה הארגונית.

Objectives אלו מקבלים מדדים מספריים – Key Results. יש חברות בהן האסטרטגיה משורשרת לאחרון העובדים בצורת OKR.

  • מתחילים מליצור איתנו קשר (: 
  • יחד נייצר פגישות הנהלה ו-HR על מנת להבין את מטרות החברה ותרבותה הארגונית. בהמשך נבנה תהליך מותאם לצרכי החברה, נעביר את הידע לעובדים בדרכים שונות (סדנאות, פגישות אישיות) ונלווה את תהליך ההטמעה מול ההנהלה וה-HR

תהליך עומק לוקח לפחות רבעון – משתנה בהתאם לגודל הארגון, סוג, מספר העובדים והמטרות.

איה לחמי יועצים היא חברת ייעוץ מנוסה וחדשנית. אנחנו מתמחות בסטארטאפים, מבינות לעומק את צורכי התרבות הארגונית ואת תהליכי הצמיחה שלהם. הדבר מאפשר לנו לעצב תהליכים אג'יליים ומדוייקים לכל חברה. 

עוד שאלות? אנחנו פה

Can't wait meeting you

לקוחות מפרגנים:

"רוצה להודות לך,על הסדנאת ייעוץ שהועברה על ידך בחברתנו. יחד עם זאת,בייחוד,על המפגשים האישיים שהתקיימו ביננו. תודה על הכוונה מקצועית לעילא ועילא,על זיהוי האדם שמולך,בנועם.באישיות מקסימה,מכילה וקשובה. נתת לי המון כלים לדרכי החדשה הלאה. ל"מיתוגי האישי" ,למציאת האני עצמי ברמה המקצועית והאישית. טמעת בי ביטחון והראת לי את החוזקות שבי. כולי אמונה,שאני בדרך הנכונה וזאת בעזרתך הרבה! לי,אין ספק שאת במקצוע הכי נכון לך ומאחלת שתמשיכי להיות מנטור ומגדל אור לרבים אחרים. תודה על הכרות מופלאה וליווי גם מעבר. מעריכה אותך ומלאת תודה"
"תודה רבה לך! אין לי מילים להסביר כמה שיצאתי מחוזק ובטוח בעצמי. הפגישה איתך הייתה חשובה ומועילה , אני שמח שהצלחנו להיפגש לפני הראיונות שנקבעו לי כי עכשיו הכל ממש ברור לי. תודה תודה תודה"