איה לחמי // אפריל 10, 2013
עצמו עיניים ודמיינו שאתם בני 5, 10 ואפילו בני 20. עכשיו, נסו להיזכר מה עניתם כששאלו אתכם מה אתם רוצים להיות שתהיו גדולים? אני בטוחה שמעטים מאיתנו ענו "אני רוצה להיות מנהל או מנהלת". ולא כי זה לא עבר לנו בראש, אלא פשוט, כי זה לא נחשב מקצוע. ניהול נחשב לעמדה או סטטוס שמגיעים אליו. אבל האם היום ניהול הוא מקצוע?
התשובה היא כן. היום יותר מתמיד, ניהול הוא מקצוע לכל דבר, למרות שגם אם תחפשו טוב טוב לא תמצאו אותו ברשימת המקצועות. בעולם העבודה בעלי מקצוע שהצטיינו בתפקידם ממונים להיות מנהלים בדרגות שונות. עיקר עבודתם הוא ניהול אנשים.
 איך הם עושים את זה בלי הכשרה מסודרת? הם לומדים לנהל דרך ניסיון שצברו, התבוננות ולמידה מקולגות ובאמצעות הכשרות מקצועיות שניתנות על ידי החברה. יש גם חברות שמגדילות ראש ואפילו מעניקות תהליך ייעוצי לסייע למנהל בתחילת דרכו. בקיצור, רוב המנהלים לומדים את המקצוע על הדרך.

פיתוח מנהלים

להצליח לשחות ולהגיע ליעד

הרבה מנהלים טוענים שלנהל עובדים זה קשה יותר מאשר לתכנן מכונה או להפיק אירוע גדול. זה קשה יותר כי בשביל לתכנן מכונה יש כלים מדויקים שאיש המקצוע למד והתנסה בהם, אבל בשביל לנהל אנחנו בדרך כלל פשוט קופצים למים, מתחילים לשחות ומקווים שנגיע ליעד.
אז מה צריך כדי להיות מנהל טוב?האם יש כללים? האם אפשר ללמוד את זה? בגלל שהשאלות הללו עניינו אותנו ובגלל שחשבנו שהתשובות יעניינו גם אתכם, יצאנו לדרך.
חמושות בעפרונות, עטים ולפטופים דקים (בכל זאת הגב..) יצאנו לשוחח עם מנהלים מארגונים שונים,שאותם אנו מלווים כיועצים ארגוניים. בגיליון הקרוב ובזה שלאחריו נביא את קולם של אותם מנהלים ומנהלות, ננסה להבין מה מנחה אותם ואיזה רעיונות מעניינים שלהם, ניתן ליישם גם אצלכם!

מחפשים השראה מקצועית בנרות?

אל תעבדו קשה, תנו לה להגיע אליכם ישירות למייל. הירשמו לניוזלטר שלנו:

הירשמו לניוזלטר שלנו: