איה לחמי // דצמבר 10, 2013

פרויקט מנהלים מנהלות תם ולא נשלם. במהלך החודשיים הללו פגשנו מנהלים ומנהלות עם סיפורים מרתקים. את חלקם שילבנו בגיליונות, אחרים נשלב בהמשך. אז מה אפשר ללמוד מהסיפורים הניהוליים הללו? במהלך חודשיים ליקטנו את סיפוריהם של מנהלים מוצלחים מארגונים שונים איתם אנחנו עובדים. מנהלים שמוערכים על ידי העובדים שלהם ושהמערכת מרוצה מהם. בחרנו לחלק את הפרויקט לגיליון מנהלים ולגיליון מנהלות, חשבנו שנמצא הבדלים ביניהם ואנחנו בטוחים שיש. אולם, מסיכום הדברים נראה שרב המשותף על השונה והבנו שלמנהלים הטובים באמת יש אג`נדה די דומה.

קודם כל שמנו לב שמנהלים טובים באמת רואים את העובדים שלהם. מודעים לכך שהכוח האמיתי של הארגונים אשר בראשם הם עומדים הוא העובדים. פלד ואלפאסי למשל מעצימות ומפתחות את העובדים שיהיו עצמאיים בארגון וכך יוכלו לקדם אותו. גלנר מאמין שהעובדים שלו יודעים יותר ממנו ולכן יש להיעזר בהם ולתת להם את היכולת להשפיע, להוביל ולקבל החלטות ורוזנברג מאמין שצריך להכיר את העובדים באופן אישי, לזהות את המובילים מביניהם ולקדם אותם בארגון.

מנהלים מוצלחים באמת מבינים ששם המשחק הוא יצירתיות. המנהלים שראיינו בוחרים לראות את הדברים באופן לא שגרתי. הם מקבלים החלטות מתוך הסתכלות קדימה והשפעה על העתיד ולא בהכרח על ההשפעה המיידית של מעשיהם. הסתכלות רק על ה`כאן ועכשיו` יכולה לקבע מהלכים אסטרטגיים ארוכי טווח. יצירתיות מתחברת באופן טבעי למילה גמישות. כל המנהלים סיפרו שאין הוראות הפעלה מדויקות לניהול ולכן פעולה שנובעת מהקשבה לסביבה ולאחרים, היא פעולה גמישה ויצירתית שמובילה להצלחה.

טעויות. כולם טועים, גם מנהלים טובים טועים. השאלה היא מה אנחנו עושים עם זה. פלד מספרת שהיא לא מפחדת להגיד אני לא יודעת או טעיתי וגלנר טוען שהוא צמח מהטעויות הפומביות שעשה. מנהלים וארגונים שמצליחים ללמוד מהצלחות ומכישלונות, שיודעים לנתח את הגורמים לטעות ואת המהלכים שהובילו אליה, יהיו ארגונים שיצמחו מהמורדות ושידעו לעקוף אותם בפעם הבאה שיתקלו בהם. בקיצור, טעויות הם לא בושה אלא אבן דרך הכרחית להצלחה.

ולבסוף, מנהלים מצליחים, לומדים מכל אדם: מעובדים, ממנהלים ומיועצים. גלנר למשל טוען שהוא אוהב ללמוד מהחידושים של הצעירים ומבין שאנחנו לא יודעים הכול ולכן צריכים להמשיך להתבונן וללמוד מאחרים. אלפאסי ופלד טוענות שכדי להצליח צריך ללמוד להתייעץ עם מומחים. בעולם בו החידושים והמידע הוא אדיר ומשתנה, בעולם בו יש נגישות אדירה למידע, כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע מומחים. ההתייעצות והשיתוף כתכונה, מובילים גם לעבודת צוות פורה והטרוגנית.

אנחנו כאן (:

מחפשים השראה מקצועית בנרות?

אל תעבדו קשה, תנו לה להגיע אליכם ישירות למייל. הירשמו לניוזלטר שלנו:

הירשמו לניוזלטר שלנו: