הארגון שייך לצעירים

"כעת, כשלמעלה ממחצית מאוכלוסיית העולם היא מתחת לגיל 30", נכתב בכלכליסט, "לערים חשוב יותר מתמיד למשוך אליהן צעירים שאפתניים וחדשניים". נשמע מוכר? רק צריך להחליף את המילה ערים במילה ארגונים וקיבלתם משפט שאם הייתי מקבלת ביטקוין על כל פעם שהייתי שומעת אותו, היו לי עכשיו שרתים מלאים בכסף וירטואלי.

 ארגונים רבים רוצים למשוך עובדים צעירים, אנרגטיים, עם הפנים קדימה, וזולים יחסית לעובדים מנוסים. ובכן, גם ערים שואפות למשוך אליהן דיירים צעירים כי הם יוצרים קרקע לטיפוח עסקים חדשים.

 בכתבה שממנה לקוח הציטוט מדורגות 10 הערים האטרקטיביות ביותר לצעירים. הדירוג מבוסס על פרויקט גלובלי שבחן 25 ערים גדולות ברחבי העולם ב-16 מדדים שונים כגון תחבורה ציבורית, שיעורי תעסוקת צעירים, קיימות סביבתית, חיי לילה, נגישות להשכלה גבוהה, יזמות, השתתפות אזרחית ועוד.

 הערים המוצלחות האלה, יכולות גם ללמד אותנו משהו כארגונים. עשר הערים המובילות יכולות להראות איך מושכים צעירים והופכים את הארגון למוקד משיכה לעובדים איכותיים. אז אלו מדדים יכולים להפוך את החברה שלכם לחברה אטרקטיבית לעובדים? ריכזתי עבורכם את הרשימה.

 הקפידו על מגוון

 הכוונה היא בעיקר למגוון אנושי ופתיחות לדת, הגירה ולהט"בים. בישראל, שוק העבודה לא משקף את המגוון הבין-תרבותי שאנו חיים בו. לתעסוקה מגוונת יתרונות שונים כמו חדשנות, יצירתיות ושיפור הדירוג במדדים של אחריות תאגידית. קדמו מגוון אנושי בארגון שלכם, אם על רקע דת, מין או גיל. הפורום הישראלי לגוןן בתעסוקה מקדם גיוון תעסוקתי כבר שנים, ניתן להעזר בהם לקדם גיוון בארגון שלכם.

 עודדו יזמות

 בכל הקשור לערים מדובר בעיקר בנגישות לפתיחת עסק וקיומן של חממות יזמות אבל נושא היזמות חשוב גם בארגונים משום שצעירים נמשכים למקומות המעודדים יזמות עסקית. אפשרו להם לעשות זאת. גוגל למשל, מאפשרת לעובדיה לעבוד על פרויקט עצמאי בכ-20% מהיקף המשרה וכך הם מפתחים ומשיקים פרויקטים חדשים וחדשניים.

 הקפידו על מרחב ציבורי

 הערים המוצלחות ביותר הן אלה שהיו בהן פארקים, ספריות ומרחבי פנאי ציבוריים. על אותו עקרון חשוב להקפיד גם בארגון. אני עבדתי בארגון שבו לא היה שום חדר או מרחב כלשהו בו אנשי הצוות יכלו להתכנס ולדבר באופן בלתי פורמלי, והדבר היה חסר מאוד. לעומת זאת, בן הזוג שלי עובד בבניין עם נוף מדהים לים. בשעת השקיעה מתכנסים הרבה מהעובדים וצופים בה יחד. דבר קטן, פשוט וכנראה שגם לא מכוון. אבל, מאפשר כמה רגעים של יציאה נחמדה, נעימה ומשותפת מהשגרה. מומלץ בחום ליצור מרחב כזה בארגון שלכם, עדיף עם נוף או כמה עציצים.

 צרו קידמה ונגישות טכנולוגית וסביבתית   

 הדור הצעיר הוא דור טכנולוגי והוא רוצה גישה קלה לאינטרנט וטכנולוגיות מתקדמות. גם אם הארגון שלכם הוא לא טכנולוגי במהותו, סביר שיש בו הרבה טכנולוגיה במחשוב ובמאגרי המידע. תצעידו את הארגון שלכם צעד אחד קדימה במובן זה. בנוסף נסו לשלב נגישות למיחזור וצמצמו את הזיהום שכן הדור הצעיר מחפש ומעריך מקומות השומרים על הסביבה. קדמו בארגון מיחזור של חומרים ועודדו שימוש באנרגיה ירוקה ובסוף זה גם יוזיל לכם את העלויות.

הפרמטר האחרון הוא תעסוקה לצעירים, וזה בדיוק המקום שבו אתם נכנסים לתמונה.
יש לנו הרבה כלים למשוך צעירים לארגון שלנו אם אנחנו רוצים בכך ודווקא חיי לילה ובילויים לא היו המדד הבולט בכתבה, אלא פרמטרים כמו חדשנות, יוזמה וסביבה.

 קחו את זה לתשומת לבכם כשאתם רוצים לגייס צעירים לשורותיכם.

 בהצלחה!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
Open chat
1
AL Consultants Whatsapp
רוצה לדבר איתנו? אנחנו פה
ימים א'-ה' 08:30-18:30